Co nám říká bolest?

Co nám říká bolest?

Jsme duše v hmotné formě (v těle), která nám pomáhá posunout se ve svém vědomí výš. Abychom toho mohli dosáhnout, cítíme bolest. Proč právě tu? Bolest nám totiž ukazuje, že je něco v našem životě v nerovnováze. Naše cesta, naše myšlenky, naše činy se ubírají jiným směrem, než by měly. Správná cesta je v čisté lásce k sobě i ke všemu živému a neživému, zároveň v naprosté dokonalé rovnováze.

Abychom se k něčemu takovému dostali, cítíme bolest a vnímáme dualitu. Vše nám totiž jen ukazuje správný směr. Pozitivní emoce nám ukazují, že je něco tak, jak má být. Negativní emoce ukazují opak. Oboje potřebujeme k tomu, abychom našli tu rovnováhu, protože pokud bychom cítili jednostranně, nevěděli bychom, že jsme sešli z cesty.


Bolest je pak intenzivním prožitkem, při kterém jsme od něčeho odděleni. Buď sami od sebe, od lásky k sobě, od své cesty, nebo naopak se třeba příliš povyšujeme na druhé a nechováme se k nim láskyplně. Bolest je tudíž důležitou ukázkou, protože nám pomáhá se zaměřit přesně pouze na danou bolest. Mnohdy si nevšímáme své nerovnováhy, dokud se nedostaví bolest. Ta nám pak ukáže, kam svou pozornost máme směřovat.


Když pak propojíme bolest s určitou částí těla, případně s nějakým pocitem, pak máme jasné vodítko k tomu, co je v našem životě špatně. Pokud nás bolí například hlava, příliš přemýšlíme, stresujeme se, jsme vyčerpaní, frustrovaní, příliš se kritizujeme. Bolest hlavy nám tím ukazuje, že se na tuto oblast máme zaměřit, projevit více lásky k sobě, dopřát si odpočinku, chválit se.


Může nás také třeba bolet žaludek. Bolest žaludku nám pak ukazuje, že špatně trávíme, co nám život přináší. Buď si dopřáváme špatnou stravu (většinou je to ruku v ruce s dalšími důvody), nebo neumíme strávit děj života a informace, které dostáváme. Jsme omezováni strachem, starostmi, vinou a zoufalstvím. Zde je příčin více, ale opět nám bolest žaludku jen ukazuje, abychom pozornost nasměřovali do této oblasti života – lépe se stravovali, zbavili se svých strachů, nedělali si přílišné starosti a více se oddali proudu života a věřili vesmíru a Bohu, že nás milují a dělají pro nás to nejlepší apod.


Pamatuj, že nic ve Tvém životě se neděje náhodou. Pokud třeba cítíš nějakou bolest, nemůžeš si vzít prášek a nedbat na to, co Ti ta bolest říká. Je tu od toho, aby Ti řekla, co má. Můžeš v té době něčím procházet a ptát se sám sebe, co dělám špatně? Bolest Ti jasně odpoví. Tak ji neutlumuj práškama, ale zjisti přesně, co Ti říká. A týká se to jak fyzické bolesti, tak té emocionální a duševní. Každá bolest má svůj důvod.Všechno, co prožíváme a co se nám děje, se děje vždy jen pro nás. Ukazuje nám to, zdali jsme v rovnováze, či nikoliv. Zda se milujeme i milujeme druhé, nebo se sebemrskáme a druhé nenávidíme. Stačí jen začít vnímat život vědomě a vše, co nám říká.


Nic se neděje náhodou. Vše vychází od Tebe a vrací se znovu k Tobě.
Ať tedy nyní prožíváš cokoliv, zamysli se, zdali jsi na správné cestě, nebo si z ní sešel. Zjisti příčinu a naprav to. Pokud sám nedokážeš nalézt cestu zpět, najdi si nezávislého poradce, který Ti s tím pomůže.


Protože cílem života je jediné – žít v božské lásce. Tam všichni směřujeme.
Není totiž nic jiného, než láska samotná. Jen v dualitě musíme najít ten správný směr k ní.


S láskou,
Jan

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvé osobní údaje využiji pouze k přidání Tvého komentáře. Zásady zpracování osobních údajů