Jaký je rozdíl mezi světelným pracovníkem a transformátorem?

Jaký je rozdíl mezi světelným pracovníkem a transformátorem?

Na úvod hned řeknu, že oba jsou v určitém ohledu to samé. Úlohou obou dvou je transformace vědomí – tedy dosáhnout posunu, expanze. Rozdíl je v tom, jak působí jejich energie a jak pracují. Transformátora pak můžeme označit i za temného pracovníka (darkworkers). Osobně ale volím transformátora, protože ve slově transformace je již obsažena smrt – ta, která ničí vše nefunkční (nejedná se o fyzickou smrt).

Jak působí jejich energie a jak pracují?

Berme jako základní příklad transformační práci. Oba dva mohou být třeba terapeuti. Energie světelného pracovníka působí láskyplně. Vytahuje z klienta to dobré, případně problémy přetváří pozitivně. Kdežto transformátor má energii, která působí do té největší hloubky klienta, který zažívá vnitřní otřes, smrt. Nejde o to, že by nebyla láskyplná, ona je, ovšem klient ji prožívá do morku svých kostí. Podívejme se přímo na příklad.

Klientka řeší sebelásku. Nemá se ráda, protože má nadváhu a přítel o ni nejeví zájem.

Světelný pracovník se jí bude ptát: „Proč si myslíš, že se musíš nějak měnit, aby ses milovala? Podívej se, jaká jsi úžasná! Pečeš nádherný dorty, pečuješ o druhé a je s Tebou zábava.“

Už jen tím, jak tohle bude říkat, se v klientce začne vše přeměňovat (láska zažehává lásku). Bude si uvědomovat, že už teď se může milovat, že se ve skutečnosti i miluje. Jen si svou sebelásku zbytečně vztahuje k tomu, že o ni přítel nejeví zájem.

Transformátor se oproti tomu ptá: „Proč jeho zájem a lásku potřebuješ? Proč by o Tebe měl jevit zájem, když se sama nemáš ráda (pravděpodobně může použít i nenávidíš)?“

Slova s touhle energií se klientce vryjí pod kůži. Bude cítit, že to je pravda a začne proces hluboké transformace. Byla zasažena až v samotném jádru problému. Nebude jí to příjemné, ale jakmile se vše transformuje, už to nebude řešit, protože ta hluboká nenávist k sobě samé bude pryč. Energie transformátora působí jako smrt. Boří všechno, co nemá energetický význam. A to může být pro člověka nepříjemné.

Proto z mého pohledu může klientka u světelného pracovníka cítit pocit zaseknutí. Dané téma totiž bude stále řešit v rámci sebelásky, aneb jak se mít více ráda. Jenže ten posun už nebude tak významný. Přichází tak na řadu práce transformátora, který nenechá kámen na kameni a odkryje hlubokou pravdu o nenávisti. Tam se zažehne kompletní transformace problému. Nejde o to, že by ji světelný pracovník nevnímal, ovšem bude působit na to, jak se mít více rád. Je to jeho přirozeností.

Kdežto přirozeností transformátora je zbourat všechno, co člověku (situaci, prostředí, systému…) neslouží. A nedívá se přitom na to, zdali to s klientkou otřásá. To je zase jeho přirozenost a přitom to dělá s maximálním soucitem a pochopením. Vždyť sám se smrtí tančí denně.

U koho můžu zažít kvantový skok (velkou změnu)?

Kvantových skoků lze dosahovat u obou. U transformátora je ten proces rychlý, intenzivní a většinou nepříjemný (kdo by chtěl řešit, že se nenávidí?), ale za to dochází k razantnější proměně, protože došlo k vnitřní smrti. Barák byl zbourán a byl postaven nový. Dojde k znovuzrození. U světelného pracovníka se jde postupně krok po kroku. Největší změnu klient pocítí na začátku, kde se zažehne ta vnitřní láska. Pak jsou změny menší a pozvolné. Zde se totiž barabizna postupně přetváří. Jenže, když budete mít špatné základy, tak ani předělaná barabizna dlouho nevydrží. Jednou ji budete muset strhnout.

Podívejme se na rozdíly v případě, že jsou oba energetičtí léčitelé a řeší bolest kolene. Světelný pracovník se svou energií bude zaměřovat na obnovu skrze světlo a lásku a bude koleno touto energií nabíjet. Kdežto transformátor navnímá koleno molekulu po molekule, najde příčinu bolesti a vytvoří si z ní puzzle. Tuhle energii bude přetvářet (transformovat), dokud dané molekuly nebudou ve správném stavu, tedy z rozložené puzzle opět složí dohromady.

Můžeme se na to také podívat z hlediska systému. Světelný pracovník nefunkční systém bude postupně měnit do co nejlepší podoby. Transformátor jej zboří a vytvoří nový systém.

Jak se na ně dívají ostatní?

Světelní pracovníci jsou přirozeně milováni. Pokud vzbuzují nějaké negativní emoce ve druhých lidech a mají nějaké hatery, je to z toho důvodu, že se daný hater nemá dostatečně rád. Jejich světlo a láska na to působí, proto je mohou hateři označovat za „sluníčkáře“.

Transformátoři jsou oproti tomu mistři provokace. Svými názory, svou energií a svou prací působí na druhé tak intenzivně, že ve druhých vzbudí totální agresivitu. Vyvolávají spoustu nevole a mají i obrovské množství haterů. Je to z toho důvodu, že jejich energie vytváří obrovské zrcadlo pro každého, kdo se s touto energií setká. Vzhledem k tomu, že hater věnuje transformátorovi svou pozornost, vnímá jeho energii, která působí např. na to, že se právě nenávidí. Co hater udělá? Začne působit svou nenávistí na transformátora a tím ji začne transformovat, aniž by si to uvědomoval.

Každý transformátor má v sobě sílu se s takovou negativní energií vypořádat. Dokáže tancovat se smrtí a ještě si v tom libuje. Důležité ale je, aby všechny iluze o negativní energii, smrt, temnotě apod. v sobě transformoval, jinak se ho to bude velice dotýkat. Když je ale transformátor plně ve své síle, hateři ho nijak nerozhází. Naopak, bude vnímat, že jeho práce má obrovský smysl, protože působí i na ty, kteří nechtějí nic měnit. Nakonec mu nějaký hater za čas napíše, že mu děkuje, protože jeho příspěvek jej donutil konečně zvednou prdel a začít něco dělat.

Kdo jsou světelní pracovníci (lightworkers) a kdo transformátoři (darkworkers)?

Světelní pracovníci (lightworkers):

  • Andělští terapeuti
  • Kartáři s kartami andělů, přírodních bytostí, krystalů apod.
  • Krystalový mistři
  • Mistři posvátné geometrie
  • Ochránci přírody – např. vytváří nadace pro vysazení nových stromů

Transformátoři (darkworkers)

  • Vynálezci a inovátoři transformačních metod
  • Kartářky s tarotovými kartami, Zen Tarot
  • Rebelové – volají po vytvoření nových systémů
  • Ochránci přírody – např. působí proti ropným společnostem

Jsou to pouze příklady, u kterých je to nejvíce zřetelné. Patří sem samozřejmě také jiné profese. Obě dvě role mají svůj účel. Žádná není lepší či horší. Vzájemně se doplňují. Na každém pak je, jakou energii si zvolí.

Líbil se Ti článek? Přinesl Ti nějaké uvědomění?
Napiš mi jej do komentářů a sdílej článek s ostatními.

A pokud se cítíš na intenzivní transformační práci, pak si přečti o mentoringu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvé osobní údaje využiji pouze k přidání Tvého komentáře. Zásady zpracování osobních údajů